Відбувся ІХ Міжнародний семінар студентів та молодих вчених, присвячений Всесвітньому дню боротьби з раком 1-2 лютого 2018

Друк

IX Міжнародний семінар студентів та молодих вчених, присвячений Всесвітньому дню боротьби з раком

1-2 лютого 2018 року відбувся IX Міжнародний семінар студентів та молодих вчених, присвячений Всесвітньому дню боротьби з раком. Цього року семінар підтвердив свій статус найбільшого молодіжного онкологічного форуму України. Семінар відвідали 220 учасників із усієї України та Білорусі, в тому числі 32 іноземні учасники. Організаторами семінару були кафедра онкології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Товариство молодих вчених НМУ, Національний інститут раку та Рада молодих вчених НІР, ГО "INgenius". 

Перший день заходу був практичний: 60 учасників відвідали Національний інститут раку. 45 учасників конференції відвідали 17 операційних залів Національного інституту раку та змогли побачити унікальні операції від найкращих онкохірургів України. Зокрема, асистент кафедри онкології к.мед.н. Мотузюк Ігор Миколайович в рамках майстер-класу провів дві операції: 1) Підшкірна мастектомія з одномоментним ендопротезуванням; 2) Видалення імпланта, капсулектомія, реендопротезування зі встановленням сітчатого трансплантату. 6 учасників відвідали майстер-клас з інтраопераційних патогістологічних досліджень під керівництвом лікаря-патологоанатома Новікова Дмитра Олександровича. 9 учасників під час майстер-класу "Анестезіологічне забезпечення в онкохірургії", куратором якого був лікар-інтерн Вітюк Арсен Сергійович, ознайомилися з роботою відділення анестезіології та інтенсивної терапії НІР: підготовка пацієнта до операції, введення в наркоз, моніторинг стану пацієнта під час операції, вихід з наркозу, доставка пацієнта у відділення інтенсивної терапії, серед практичних навичок учасники ознайомилися з технікою прямої ларингоскопії, інтубації трахеї, екстубації трахеї, постановки центрального венозного катетера. Інші 40 учасників відвідали екскурсію до Клініки Спіженко та ознайомилися з роботою та забезпеченням однієї з найкращих приватних онколонічних клінік України. 35 учасників зареєструвалися на майстер-клас з невідкладних станів в онкології, який був проведений на базі Центру симуляційного навчання НМУ під керівництвом ас. Сіренко Ігора Володимировича. 

Другий день заходу складався з навчальної та наукової частин. У рамках першої частини учасники прослухали вступну лекцію директора Національного інституту раку д.мед.н. Колеснік Олени Олександрівни про актуальність проблеми високої захворюваності та смертності від онкологічних захворювань та основні шляхи їх профілактики. Наступним вступну промову зробив завідувач кафедри онкології НМУ д.мед.н. Верещако Роман Іванович та прочитав лекцію «Влияние результатов диагностики на выбор лечебной тактики рака лёгкого». Далі у програмі була лекція Шудрака Анатолія Анатолійовича, заступника головного лікаря з хірургічних питань Національного інституту раку, професора кафедри онкології НМУ імені О.О. Богомольця за сумісництвом на тему "Сучасні підходи до лікування раку прямої кишки". Наступним лекцію прочитав к.мед.н. Мотузюк Ігор Миколайович, асистент кафедри онкології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на тему "Сучасне хірургічне лікування раку грудної залози". Далі лекцію "Принципи діагностики та лікування меланоми шкіри" прочитала Кукушкіна Марія Миколаївна, к.мед.н., старший науковий співробітник відділення пухлин шкіри та м’яких тканин Національного інституту раку. Ще одну лекцію прочитав Кондрацький Юрій Миколайович, к.мед.н., завідувач відділення пухлин стравоходу та шлунку Національного інституту раку, тема лекції: "Сучасні принципи лікування раку шлунка". Стаховський Олександр Едуардович, старший науковий співробітник відділення пластичної та реконструктивної онкоурології Національного інституту раку, к.мед.н. прочитав останню до перерви лекцію: "Рак простати - від діагностики до лікування. Просто про складне". Після обідньої перерви учасники прослухади ще дві лекції: Л.В. Матієвської "Високоточна променева терапія IMRT та радіохірургія онкологічних захворювань" та М.Г. Матвієнко "Клінічне значення гематологічних показників в онкології". 

Після прослуховування навчальних лекцій розпочалася друга наукова частина семінару. 35 учасників семінару підготували усну доповідь та представили результати своїх досліджень. Старший лаборант кафедри онкології Костюченко Євгеній Вікторович зробив доповідь на тему "Спадковий рак грудної залози: світові тенденції" в рамках наукової роботи кафедри онкології. За результатами роботи семінару, 9 учасників отримали призові місця та отримали цінні подарунки. 

Дякуємо усім учасникам нашого семінару, усім лекторам та поважним гостям, усім, хто брав участь в організації та підтримував наш захід, та запрошуємо Вас наступного року на ювілейний 10-й Міжнародний семінар студентів та молодих вчених, присвячений Всесвітньому дню боротьби з раком 2019!

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt