Аисистент кафедри к.м.н. Ігор Мотузюк на Всеукраїнській конференції "Актуальні питання сучасної хірургії" 8-9 листопада 2018

Друк

Аисистент кафедри к.м.н. Ігор Мотузюк на Всеукраїнській конференції "Актуальні питання сучасної хірургії" 8-9 листопада 2018

Аисистент кафедри онкології к.м.н. Ігор Мотузюк виступив з усною доповіддю на тему "Препекторальне розміщення імплантів при підшкірній мастектомії" на Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю "Актуальні питання сучасної хірургії" 8-9 листопада 2018

8 - 9 ЛИСТОПАДА У МІСТІ КИЄВІ ВІДБУЛАСЬ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СУЧАСНОЇ ХІРУРГІЇ», ЯКА ВНЕСЕНА ДО РЕЄСТРУ З’ЇЗДІВ, НАУКОВО-ПРАКТИЧНИХ КОНФЕРЕНЦІЙ, СИМПОЗІУМІВ 2018 РОКУ І ЗАТВЕРДЖЕНА МОЗ УКРАЇНИ. 

Конференція присвячена 110-річчю науково-практичного товариства Асоціації хірургів Києва та Київської області імені М.М. Волковича та 20-річчю кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.
Організатори конференції: кафедра хірургії № 1 (завідуючий кафедрою професор Білянський Л.С.) та кафедра хірургії № 4 (завідуючий кафедрою професор Мішалов В.Г.) НМУ імені О.О. Богомольця, Асоціація хірургів м. Києва та Київської області, Асоціація кардіологів, судинних та серцевих хірургів м. Києва, Товариство пластичних естетичних хірургів України (USAPS).

Участь у конференції взяли 435 фахівців, які мали змогу відвідати 10 секцій відповідно до свого хірургічного профілю, на яких протягом двох днів були представлені 135 доповідей. Міжнародні експерти в галузі хірургії теж взяли участь в конференції в якості спікерів. В.Глоба, А. Курашев (Казахстан), А.Органесян (Арменія), Д.Унукович (Швеція) взяли участь в конференції та доповіли про особливості навчання, менеджменту та надання хірургічної допомоги в пластичній хірургії в вищезазначених країнах. 
Велика кількість учасників свідчить про якісну програму та цікавих спікерів, які представили результати своїх досліджень на наступних секціях: загальна хірургія, пластична та реконструктивна хірургія, хірургія гепато-панкреатобіліарної зони, діагностика лікування та реабілітація поранених в умовах бойових дій, запальні захворювання кишечника, хірургія аорти та брахіоцефальних судин, лікування патології артерій кінцівок, венозні тромбози та емболії, невідкладна хірургія у хворих на рак травного каналу, хірургія магістральних вен та хронічна венозна недостатність.

Конференція почалась з пленарного засідання, присвяченого загальним питанням хірургії. Відкрив конференцію директор Національного інституту хірургії та транспланталогії імені О.О. Шалімова, Голова асоціації хірургів України, професор Усенко О.Ю., який виступив з доповіддю про стан хірургічної допомоги в Україні. Також участь у відкритті конференції взяли головний хірург Міністерства оборони України професор Хоменко І.П. з доповіддю про військово-польову хірургію України при наданні допомоги пораненим в АТО/OOC; Голова асоціації судинних хірургів, флебологів та ангіологів України, керівник відділу магістральних судин Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова д.м.н. Нікульніков П.І. з доповіддю про проблемні питання судинної хірургії, директор Національного музею історії медицини, професор Шипулін В.П. з доповіддю про історію становлення київського хірургічного наукового товариства, Президент Товариства пластичних естетичних хірургів України (USAPS), професор кафедри хірургії № 4 професор Храпач В.В. з доповіддю про тенденції розвитку пластичної хірургії в Україні. Завідувач кафедри хірургії № 4 професор Мішалов В.Г. підвів підсумки пленарного засідання та представив доповідь щодо науково-практичної діяльності та її результатів на кафедрі хірургії № 4 за 20 років роботи.

На секціях загальної та судинної хірургії розглядалося широке коло актуальних питань, що охоплювали лікування та реабілітацію поранених в умовах бойових дій; діагностику та лікування запальних захворювань кишечника; нюанси невідкладної хірургії у хворих на рак травного каналу; сучасні тренди хірургії гепато-панкреато-біліарної зони та окремі питання загальної хірургії.
Фахівцями Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України та Військово-медичного клінічного центру Південного регіону було представлено досвід з широкого спектру питань діагностики, лікування та реабілітації поранених в умовах Операції об'єднаних сил. Зокрема, ефективності сучасних протоколів хірургічного лікування бойових пошкоджень живота із застосуванням FAST-протоколу; методів ультразвукової навігації в діагностиці та лікуванні вогнепальних ран; ролі ендовідеохірургії в лікуванні поранень і травм живота; особливостям діагностики та лікування вогнепальних поранень печінки, реконструктивно-відновлювальних операцій у поранених з ілео- та колостомами; надання медичної допомоги на етапі евакуації поранених із червоної і жовтої зони.

Суттєву увагу було приділено дискусійним питанням диференціальної діагностики та лікування запальних захворювань кишечника, зокрема, неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона. Розглядалися аспекти променевої, патоморфологічної, ендоскопічної діагностики; консервативного та хірургічного лікування. Багаторічним досвідом з цієї проблеми та розробленою хірургічною стратегією і тактикою поділилися фахівці кафедри хірургії № 1 НМУ імені О.О. Богомольця.
Широку дискусію викликала проблема гострих хірургічних ускладнень раку травного каналу. Сучасні можливості лікування ускладненого перебігу раку шлунка та удосконалену співробітниками кафедри хірургії № 3 НМУ імені О.О. Богомольця ефективну хірургічну тактику продемонстрував завідуючий кафедрою, академік НАМН України, професор П.Д. Фомін. Цікаві з практичної та наукової точки зору доповіді, що стосувалися запобіганню, діагностиці та лікуванню ускладнень при резекції печінки та неспроможності колоректального анастомозу було представлено співробітниками Національного інституту раку. Також розглядалися актуальні питання хірургічної тактики кишкової непрохідності різної локалізації.

Проблеми загальної хірургії стосувалися лікування перитоніту, кровотеч з травного каналу, гриж, симультаної патології, та інше.
Високу відвідуваність показала секція пластичної хірургії, де були представлені різнопланові доповіді від українських та міжнародних фахівців в галузі пластичної естетичної хірургії. Розглядались питання хірургії та менеджменту і навчання в пластичній та естетичній хірургії. Окремо була доповідь голови адвокатського об’єднання Р. Совершенного щодо особливостей законодавства України з відповідальності хірурга. В рамках конференції відбувся з’їзд Товариства пластичних естетичних хірургів України (USAPS). 
Враховуючи, що участь в конференції взяли всі представники опорних кафедр вищих медичних закладів освіти України, в рамках конференції також відбулась нарада завідувачів опорних кафедр хірургії (опорною в НМУ є кафедра хірургії № 4).

Серед учасників конференції було зареєстровано багато студентів-медиків. Слід також зазначити, що це були переважно студенти-гуртківці кафедри урології, хірургії № 4 та онкології, які провели спільне розширене засідання студентських наукових гуртків вищезазначених кафедр.

alt

alt