Новини кафедри


        За міжнародною статистикою, 2,5 з 10 смертей від онкологічної патології — це смерть від раку легенів, а в 1 людини з 14... (Докладніше...)
Рак шийки матки.                                 В 2020 році, в... (Докладніше...)
Звязок між “сімейним” раком, мутаціями BRCA та посиленим спостереженням за пацієнтами.            ... (Докладніше...)

Кафедра онкології на ESMO Congress 2017 у Мадриді

e-mail Друк PDF

У найбільшому конгресі онкологів у світі ESMO 2017 взяли участь майже 24 тис. учасників із усього світу. Організатори отримали близько 3,5 тис. абстрактів, з яких 1736 були прийняті до доповідей. З України було прийнято 8 доповідей, дві з яких – від кафедри онкології НМУ: “Safe resection margins in breast‐conserving surgery” (Y. Kostiuchenko, I. Motuzyuk, O. Sydorchuk, N. Kovtun, M. Krotevich) та “Synchronous and Metachronous Breast Cancer in Ukraine” (I. Motuzyuk, O. Sydorchuk, N. Kovtun, Y. Kostiuchenko). Постерні доповіді від кафедри представив старший лаборант Євгеній Костюченко.

Окрім постерних доповідей, Євгеній відвідав цілий ряд клінічних, навчальних, спеціальних сесій, сесій для молодих онкологів тощо. Зокрема, особлива цікавість була до сесій, присвячених раку грудної залози. Завжди корисними та повними нової інформації є доповіді F. Cardoso, N. Harbeck, O. Pagani, F. Peccatori та багатьох інших вчених.

Новий тип сесій для молодих онкологів у вигляді дискусії щодо клінічного випадку у малих групах був проведений вперше цього року. Євгеній взяв участь в обговорені неоднозначного клінічного випадку раку грудної залози на ад’ювантному етапі. Клінічний випадок презентувала Clinical Director of the Breast Unit of Southern Switzerland, Responsible for Breast Cancer at the Institute of Oncology of Southern Switzerland Prof. Olivia Pagani. У круглому столі взяли участь 12 учасників з різних країн світу, кожен міг висловитися з точки зору власного інституту про підходи діагностики та лікування у різних спірних питаннях у даному клінічному випадку. Було цікаво та надзвичайно корисно навчитися як загальним підходам, так і порівняти тактики дій на одну і ту ж ситуацію у різних країнах світу.

Конгрес був насичений великою кількістю навчальної, наукової та практичної інформації, а також дав змогу отримати нові контакти для майбутньої співпраці та подальшого розвитку.

alt

alt

alt

alt

 

Інформація для студентів Information for students

Розклад - Timetable