Новини кафедри


        За міжнародною статистикою, 2,5 з 10 смертей від онкологічної патології — це смерть від раку легенів, а в 1 людини з 14... (Докладніше...)
Рак шийки матки.                                 В 2020 році, в... (Докладніше...)
Звязок між “сімейним” раком, мутаціями BRCA та посиленим спостереженням за пацієнтами.            ... (Докладніше...)

Онкоскринінг: рак шийки матки

e-mail Друк PDF

Рак шийки матки.

               

                В 2020 році, в Міжнародному журналі раку було опубліковане дослідження американських вчених, які проаналізували результати скринінгу жінок на предмет раку шийки матки. За їх висновками, щорічний скринінг не приносить очікуваної ефективності, а лише збільшує кількість помилково встановлених діагнозів. За рекомендаціями NCCN, скринінг на рак шийки матки повинен проводитися не частіше ніж 1 раз на 3 роки:

  • для жінок до 21 року скринінг не показаний;
  •  у віці 21-29 років показане взяття цитологічного мазка з цервікального каналу 1 раз на 3 роки;
  • для жінок 30-65 років показане тестування на предмет наявності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ) та взяття цитологічного мазка з цервікального каналу кожні 5 років, або тільки цитологічний мазок 1 раз на 3 роки.
  • у віці старше 65 років скринінг не проводиться у тому разі, якщо за попередні роки не було виявлено передракових захворювань та персистенції ВПЛ.

                NB! Особливу увагу слід звернути на рекомендації щодо скринінгового тестування на рак шийки матки для пацієнтів, що є вакцинованими від ВПЛ. За міжнародними рекомендаціями вони підлягають такому порядку скринінгу, як і не вакциновані пацієнти, в залежності від віку.

                Жінки, яким була проведена пангістеректомія, скринінгу на рак шийки матки не підлягають.

 

Інформація для студентів Information for students

Розклад - Timetable