Новини кафедри


Євгеній Костюченко пройшов навчання на курсі від ESMO з генетики спадкового раку, що відбувся 26-27 квітня 2019 у м. Лугано, Швейцарія. На... (Докладніше...)
Співробітники кафедри онкології відремонтували навчальну кімнату для студентів на базі кафедри у Національному інституті... (Докладніше...)
Науково-практична конференція "Сучасні підходи до діагностики та лікування онкологічних захворювань" 22 березня 2019 22 березня 2019... (Докладніше...)

Перелік питань на ПМК для студентів стоматологічного факультету

e-mail Друк PDF

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ НА ПМК ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

 

1.      Організація та структура онкологічної служби України. Структура і функції онкологічного диспансеру. Національний інститут раку як головна науково-організаційна установа онкологічної служби. Поняття про національний канцер-реєстр.

2.      Структура і функції оглядового кабінету районної поліклініки. Облікові документи, які застосовують в онкологічній клініці. Диспансеризація онкологічних хворих.

3.      Загальні основи медичної, психологічної та соціальної допомоги невиліковним онкологічним хворим. Поняття про радикальне, паліативне та симптоматичне лікування. Поняття про операбельність та резектабільність. Хоспіс: структура та функції.

4.      Деонтологія в онкології. Інформування про діагноз пацієнта та спілкування з родичами. Поняття про лікарську таємницю. Інформована згода на лікування. Відмови хворих від лікування: мотиви та документальне оформлення.

5.      Епідеміологія та етіологія злоякісних пухлин. Теорії канцерогенезу. Профілактика розвитку злоякісних пухлин. Поняття злоякісного новоутворення.. Відмінності між злоякісними та доброякісними пухлинами. Особливості формулювання та структура онкологічного діагнозу.

6.      Принципи діагностики онкологічних захворювань. Рання діагностика, поняття скринінгу. Рентгенологічні та ендоскопічні методи дослідження в онкології (фізичні основи методів, переваги та недоліки, місце в онкологічній клініці).

7.      Рентгенівська та магнітно-резонансна комп’ютерна томографія (фізичні основи методів, різновиди методик, переваги та недоліки, місце в онкологічній клініці).

8.      Радіонуклідні методи діагностики: ПЕТ (фізичні основи, переваги та недоліки, місце в онкологічній клініці).

9.      Ультразвукові методи діагностики: сканування в В-режимі, допплерографія, кольорове допплерівське картування (фізичні основи, переваги та недоліки, місце в онкологічній клініці).

10.  Принципи діагностики онкологічних захворювань. Морфологічні, імунологічні методи. Види біопсій.

11.  Рак молочної залози: теорії виникнення, етіологія, класифікація, клініка, діагностика, лікування, ускладнення хірургічного лікування. Поняття «сигнального лімфатичного вузла».

12.  Рак легень: етіологія, класифікація, діагностика, лікування. Паранеопластичні синдроми.

13.  Колоректальний рак: етіологія, епідеміологія, класифікація, клінічні синдроми, діагностика, лікування.

14.  Меланома: етіологія, класифікація, діагностика, лікування.

15.  Рак шкіри: етіологія, класифікація, діагностика, лікування.

16.  Саркома Капоші: етіологія, класифікація, діагностика, лікування.

17.  Рак щитоподібної залози. Сучасні стандарти діагностики та лікування диференційованого раку щитоподібної залози.

18.  Облігатні та факультативні передпухлинні захворювання. Лейкоплакія, хвороба Боуена, еритроплазія Кейра, хейліт Манганноті.

19.  Рак нижньої губи: етіологія, епідеміологія, передракові захворювання, принципи класифікації, клініка, діагностика, диференціальна діагностика, лікування. Профілактика.

20.  Рак верхньої щелепи.

21.  Рак нижньої щелепи.

22.  Рак язика.

23.  Рак слизової оболонки порожнини рота.

24.  Рак слинних залоз.

25.  Оперативні втручання при метастатичному ураженні лімфатичних колекторів голови та шиї. Операція Ванаха, Крайля, верхня шийна ексцизія, фасціально-футлярна ексцизія: особливості проведення, можливі ускладнення та їх попередження.

 

 

 

Інформація для студентів Information for students

Розклад - Timetable

Вхід для користувачів