Новини кафедри


Співробітники кафедри онкології організували майстер-клас (жива хірургія) в рамках конгресу MASC 1-3 червня 2018 Medical Aesthetic Synergy Congress - це... (Докладніше...)
Кафедра онкології увійшла у 30 найкращих кафедр університету та отримала подяку за вагомий внесок у розвиток студентської науки 29... (Докладніше...)
Завідувач кафедри онкології д.мед.н. Р.І. Верещако на 26-й Щорічній конференцій ESTS (Європейського товариства торакальних хірургів) у м.... (Докладніше...)

Участь членів студентського наукового гуртка кафедри онкології в Елективному Курсі з Онкології для Медичних Студентів

e-mail Друк PDF

 

Участь членів студентського наукового гуртка кафедри онкології в Елективному Курсі з Онкології для Медичних Студентів

Серед гуртківців кафедри онкології є добра традиція – підвищувати рівень своїх знань протягом літніх канікул відвідуючи профільні навчальні програми. 2012 рік не став виключенням. Бєлова О. Г., Кобилінський О. О., Поступаленко О. В. та Слав’янська К. В. прийняли участь в Елективному Курсі з Онкології для Медичних Студентів, який проходив з 9 по 20 липня у м. Антверпен (Бельгія). Організатори курсу: Європейська Організація Раку (ECCOthe European CanCer Organisation), Антверпенський Університет (Universiteit Antwerpen), Антверпенська Лікарня Університету (UZA - Universitair Ziekenhuis Antwerpen). Офіційна мова курсу – англійська.

Двотижнева програма включала як теоретичне, так і практичне опанування різноманітних онкологічних дисциплін. Під керівництвом провідних спеціалістів 25 студентів з усіх куточків Європи розбирали клінічні випадки та тематичні дослідження, приймали активну участь у пленарних засіданнях, підготовці та презентації групових проектів.

Учасники всі разом мали змогу прослухати лекції присвячені актуальним питанням гематології (Z. Berneman), імунотерапії (Y. Willemen), раку легень (A. Sadowska), раку передміхурової залози (J. Van den Brande), прикладної статистики (K. Wouters) та паранеопластичних синдромів (D. Schrijvers). Окрім цього, R. Jois розповів про загальні принципи онкохірургії та хірургії раку молочної залози, D. Janic – про злоякісні новоутворення у дітей та спадковий рак, M. Peters – про рак шлунка та стравоходу, про діагностику в онкології, C. Sessa – про експериментальні клінічні та трансляційні дослідження. Були висвітлені питання генетичних аспектів онкології, доказової медицини, хіміотерапії раку молочної залози (J. Mackay), історичних аспектів онкології, епідеміології, канцерогенезу (L. Wyld), хіміопроменевої терапії, принципів радіотерапії в загальному та раку молочної залози зокрема (J. Widder).

Протягом курсу мали місце і веб-сесії з приводу таких актуальних питань як спілкування з онкологічними хворими (P. Naredi) та їх психо-соціальні аспекти (H. H. Flechtner).

Під керівництвом J. Mackay, C. Sessa, J. Widder та D. Janic студенти активно розбирали клінічні випадки з приводу сімейного анамнезу раку, раку яєчників та легень, гострої лімфобластної лейкемії.

Практичні заняття проводились провідними фахівцями UZA. Для цього всіх учасників розділили на групи по 6 чоловік. Завдяки E. Van de Vijver ми ознайомились з системою надання медичної допомоги онкологічним хворим в Бельгії. Разом з M. Peeters студенти вдосконалювали свої знання з хіміотерапії, ознайомились з роботою відділення хіміотерапії та принципами ведення медичної документації. Хотілось би відмітити зручність та наочність електронних баз даних, які значно спрощують роботу медичного персоналу. З роботою відділення патології, починаючи з отримання мікропрепарату і закінчуючи отриманням зрізу на мікротомі або кріомікротомі, імуногістохімічною діагностикою, нас ознайомив P. Pauwels. Дитячу онкологію висвітлював K. Norga, звертаючи увагу на важливість онкологічної настороженості в педіатричній практиці. Під час занять з хірургії студенти мали змогу ознайомитись з роботою хірургічного відділення та бути присутніми на оперативних втручаннях. Під керівництвом Van de Velde ми ознайомились з відділенням гематології і спілкувались з хворими. D. Van den Weyngaert показала нам радіотерапевтичне відділення. Вона не лише розповіла про основні принципи призначення променевої терапії, а й продемонструвала їх на пацієнтах. З принципами роботи радіологічного відділення, його устаткуванням та технологією приготування радіоконтрастних речовин нас знайомила С. Ceyssens.

Протягом курсу студенти не лише слухали, дивились та дискутували, але й повинні були підготувати власні проекти. Для цього учасників розподіляли вдруге, але вже на групи по 4 чоловіки. За кожною групою була закріплена тема з переліком питань та керівник: паліативне лікування (M. Huizing), променева терапія (D. Van Gestel), хірургія (D. Ysebaert), хіміотерапія (M. Peeters), таргетна терапія (P. Specenier), профілактика та скринінг (G. Van Hal). Презентація проектів проходила в останній день курсу. На ній були присутні не лише всі учасники елективного курсу та журі у складі керівників проектів, а й спеціальний гість – кандидат медичних наук, доцент кафедри онкології та променевої терапії Московського державного медико-стоматологічного університету Г. П. Генс. Хотілось би відмітити високий рівень робіт усіх учасників. Робота над колективним проектом є дещо складнішою, аніж над індивідуальним. Вона потребує не лише досконалого опанування матеріалу, але і бажання працювати в команді, допомагати один одному, прислухатися до думки колег, доводити власну точку зору і приходити до консенсусу.

По закінченню всі учасники отримали сертифікати та пам’ятні подарунки від організаторів. Окрім цього, ми отримали безцінний досвід та багато позитивних емоцій як від навчальної програми, так і від спілкування з представниками інших країн. Це було добрим підґрунтям для вдосконалення рівня англійської мови та розширення кругозору. Не дарма кажуть, що один день подорожі може навчити більше, аніж десять років вдома!

 

 

Інформація для студентів Information for students

Розклад - Timetable

Вхід для користувачів